UDMR iese de la guvernare

Kelemen Hunor, președintele UDMR, a anunțat că partidul iese de la guvernare, deoarece PNL nu este de acord să cedeze nici Ministerul Dezvoltării, nici Ministerul Mediului. Președintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat că e dispus să ofere UDMR-ului un singur minister, al Energiei, pentru a rămâne la guvernare, niciunul din cele două dorite de UDMR. … Continuă lectura UDMR iese de la guvernare