A fost înregistrat al 26-lea deces din cauza COVID-19! Este vorba despre un bărbat în vârstă de 65 ani, din județul Timiș, cunoscut cu afecțiuni cardiovasculare.
În data de 10.03.2020 a fost internat la Institutul de Boli Cardiovasculare Timișoara, iar din data de 25.03.2020 se afla intubat în secția de ATI.
În data de 27.03.2020 a fost confirmat pozitiv la COVID-19. În aceeași dată a decedat.
Și în acest caz s-a declanșat ancheta epidemiologică pentru a fi instituite măsurile necesare, a anunţat Ministerul Sănătăţii.



























