Primarul Municipiului Constanţa, Decebal Făgădau, a anunţat printr-o postare pe Facebook că a achiziţionat împreună cu cei doi viceprimari, 5 aparate și 5.000 de kituri de testare Covid-19, din banii proprii. ”Împreună cu Dumitru Babu și Costin Răsăuţeanu am donat spitalului nostru 5 aparate și 5.000 de kituri de testare Covid-19. Le mulțumesc din suflet lui Dragoș V. și echipei mele!”, a scris pe Facebook, primarul oraşului Constanţa.
M.G



























