Polițiștii constănțeni au identificat, sâmbătă seara, 16 iulie a.c., în jurul orei 23.00, un bărbat, de 34 de ani, care a condus un autoturism pe bulevardul Aurel Vlaicu, din municipiul Constanța, în timp ce se afla sub influența substanțelor psihoactive.
În urma testării cu aparatul drug-test a rezultat o valoare pozitivă pentru cannabis, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii substanțelor din sânge.
Totodată, în autoturism, în urma controlului efectuat, polițiștii au identificat și ridicat trei pliculețe autosigilante, care ar fi conținut o substanță vegetală și un grinder.
În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.
L.M.



























