Forțe și mijloace de intervenție din cadrul inspectoratului s-au deplasat în seara de 25 septembrie în localitatea Erbiceni, județul Iași, după ce un apel prin 112 anunța un incendiu izbucnit la o casă de locuit.
La locul evenimentului au fost trimise două autospeciale de intervenție și stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor calificat. În ajutorul acestora a intervenit și SVSU al Comunei Erbiceni.
Pompierii au găsit-o pe proprietara casei, o femeie în vârstă de aproximativ 90 de ani, care a suferit un atac de panică. Aceasta le-a spus că celelalte două persoane aflate în casă, au ieșit din imobil deoarece s-au speriat și au fugit.
După stingerea incendiului, pompierii au stabilit că focul care a ars casa din temelii a fost pus intenționat.

Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului ce a cuprins casa. FOTO ISU Iași/ Dragoman Alexandru 
Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului ce a cuprins casa. FOTO ISU Iași/ Dragoman Alexandru 
Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului ce a cuprins casa. FOTO ISU Iași/ Dragoman Alexandru 
Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului ce a cuprins casa. FOTO ISU Iași/ Dragoman Alexandru 
Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului ce a cuprins casa. FOTO ISU Iași/ Dragoman Alexandru
C.S.


























