Oamenii legii constănțeni, cadrele medicale, dar și inspectorii ITM efectuează cercetări după ce, marți, 13 decembrie, o persoană și-a pierdut viața.
Potrivit informațiilor noastre, este vorba de un accident de muncă, petrecut la groapa de gunoi Schitu (Costinești). Se pare că un angajat la al firmei de salubrizare a fost strivit de un utilaj, fiind vorba chiar de o mașină de gunoi.
Firma de salubrizare este Iridex.
În cauză se efectuează cercetări.
L.B.
Citește și:




























La IRIDEX foarte multe accidente de munca, mortul va fi vinovat că și în cazul lui Calin Costică care și-a pierdut viața tot la ei.A fost pus să dea declatie că s-a întâmplat acasă că sa nu de-a cu subsemnatul Anghel de la IRIDEX, după ce a fost operat omul a murit, tatăl a doi ani.Totul s-a mușamalizat că așa se întâmplă la Costinești.Asa se va întâmpla și în acest caz trist și dureros.Politia Română mâna în mână cu mafia, corupția este la putere.