Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au identificat sîmbătă seara, 7 iulie a.c., în jurul orei 23.40, un bărbat care a condus un autoturism, pe bulevardul Mamaia, în stațiunea Mamaia, fiind sub influența substanțelor psihoactive.
Acesta a fost testat cu aparatul drugtest, rezultatul fiind pozitiv la canabis. Ulterior, a fost condus la spital, pentru prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii prezenței substanțelor psihoactive în sânge.
În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.
L.M.



























