La trei zile de la finala SuperCupei României, jucată cu Dinamo, jucătorii antrenați de George Buricea au avut parte de o victorie la limită, scor 25-24 (13-12), pe terenul nou-promovatei CSM Sighișoara, pentru care au evoluat experimentații Csepreghi, Asoltanei, Țenghea și Vancea.
După un joc intens, în care băieții noștri au deținut însă permanent inițiativa, Gabriel Ilie a marcat golul victoriei, cu 5 minute înainte de final. 1000 de spectatori au asistat la partida din Sala Sporturilor “Radu Voina”.
Pentru CSM Constanța au evoluat: Vasile, Rusu – Stankovic 6 goluri, Andrei 4, Aliokhin 4, Ravnic 3, Ilie 2, Komogorov 2, Căbuț 2, Nistor 1, Drăgan 1, Caba, Vegar, Susanu, Murtaza, Ștefan.
Atenția se mută acum asupra dublei cu spaniolii de la Fraikin BM Granollers, din turul preliminar al EHF European League. Echipa noastră mizează pe tribune pline la primul meci.
Duminică, 27 august, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor! Hai, Constanța!
L.M.



























