Sepsi a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Bodo/Glimt, prima manșă a play-off-ului Conference League, și speră la calificare, în deplasarea din Norvegia.
Norvegienii au deschis scorul, în minutul 19, prin Moumbagna. Sepsi a egalat, imediat după pauză, în minutul 48, prin Alimi, din penalty. În minutul 68, Bodo/Glimt a marcat, din nou, prin Berg. Sepsi a egalat, printr-un nou penalty, în minutul 81. Acesta a fost transformat de Cosmin Matei.
Astfel, Sepsi va juca, pe 31 august a.c, în Norvegia, pentru calificarea în grupele Conference League.
P.I.



























