În cursul zilei de marți, 7 mai a.c., a avut loc evenimentul de inaugurare a grădiniței complementare din localitate. Au participat primarul Florin Mitroi, viceprimarul Iulia Iurea și directorul Ursu Miluța care au tăiat panglica care anunță un nou început pentru preșcolarii vălureni.
Sălile moderne, spațioase și corect iluminate îndeplinesc toate condițiile necesare pentru asigurarea unui mediu propice dezvoltării. Luni, 13.05.2024, 60 de copii cu vârste între 3 și 4 ani, vor păși pentru prima dată în interiorul noii grădinițe.
Grădinița are o capacitate de până la 60 de locuri, a fost finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) și va fi funcțională începând cu data de 13 mai a.c.
L.M.



























