Ca urmare a articolului publicat de Focus Press joi, 27 iunie a.c., privind o minoră ce ar fi fost agresată fizic într-o școală din municipiul Constanța, Inspectoratul de Poliție Județean Constanța a comunicat că oamenii legii s-au autosesizat.
Joi, 27 iunie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 4 Poliție s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe.
Cercetările continuă în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs evenimentul și luării măsurilor legale ce se impun.
În cauză vor fi sesizați specialiști din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Constanța, potrivit competenței.
V.I.
Citește și:



























