Primarul comunei Corbu, Vasile Lumînare, a fost alături, și în acest an, de preșcolarii și școlarii din comună, la deschiderea noului an școlar.
,,Un nou an școlar cu emoții frumoase și multe realizări! Tuturor elevilor le urăm spor la studiu și ambiția de a cunoaște și persevera la învățătură! Profesorilor și părinților le transmitem întreaga susținere pentru educația copiilor comunei noastre!
Vă doresc ca în acest an școlar să aveți parte doar de reușite și de momente de neuitat! În timp ce vă bucurați de copilărie și adolescență, să nu uitați cât de important este să comunicați cu cei din jur, să fiți curioși, să citiți și să descoperiți ce vă pasionează. Dragilor, îmi doresc pentru fiecare dintre voi să vă urmați visurile cu încredere, dar și cu respect față de cadrele didactice și de toți cei care vă ghidează pașii în această călătorie minunată. Mult succes tuturor, în noul an școlar! ”, a transmis Vasile Lumînare.




A.C.



























