România va încasa, pe 10 iunie, 1,3 miliarde euro din tranşa a treia de plată pentru Programul Naţional de Redresare şi Rezilienţă, a anunţat, marţi, ministrul Finanţelor, Tanczos Barna.
„România va încasa 1,3 milioane de euro, pe 10 iunie, din tranşa a treia de plată pentru PNRR. Este un aspect important, este o finanţare importantă pentru echilibrarea încasărilor de la bugetul de stat”, a transmis ministrul printr-un mesaj video postat pe pagina sa de Facebook.
M.G.



























