O misiune de patrulare în zona de responsabilitate a jandarmilor montani din Runcu s-a transformat într-o misiune inedită și anume participarea la capturarea unui râs care intrase în curtea unui localnic.
Împreună, jandarmi montani, polițiști locali din Runcu și reprezentanți ai Ocolului Silvic Runcu au capturat animalul sălbatic într-o cușcă specială și l-au transportat la Ocolul Silvic pentru a fi examinat de medicul veterinar.
Video:
L.B.



























