Polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Iași au fost sesizați, în seara zilei de 23 aprilie, prin apel la 112, de către un bărbat de 52 de ani, care a anunțat că tatăl său, în vârstă de 80 de ani, a căzut și s-a lovit la cap în incinta unui hotel din municipiu.
”La data de 23 aprilie a.c., Secția nr. 3 Poliție Iași a fost sesizată, prin apel 112, de către un bărbat, de 52 de ani, cu privire la faptul că tatăl său, de 80 de ani, în timp ce se afla în incinta unui hotel, din municipiul Iași, a căzut și s-a lovit la nivelul capului.
La fața locului s-au deplasat polițiștii, precum și un echipaj medical, constatând faptul că cele sesizate se confirmă, bărbatul de 80 de ani fiind transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri”, transmite Poliția.
Polițiștii continuă verificările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs incidentul. Starea de sănătate a bărbatului nu a fost făcută publică până în acest moment.
D.A.




























