Vlad Voiculescu a confirmat că va conduce Ministerul Sănătății în viitorul Guvern. Fondatorul Asociației Magic a anunțat, luni, că a decis să renunțe la poziția de viceprimar al Capitalei, „pe care am așteptat-o 86 de zile, pentru a accepta nominalizarea ca ministru al Sănătății în noul Guvern”.
Vlad Voiculescu speră să aibă la Ministerul Sănătății „timp să fac reformele și proiectele de care avem cu toții atât de mare nevoie. Am deja o echipă fabuloasă, știu ce este de făcut și am credința că alături de oamenii din sistem care își doresc o schimbare profundă vom putea face rapid pași în direcția asta: cu suportul colegilor din USR PLUS, PNL și UDMR, putem face ceea ce trebuie„.



























