Lipsa de educaţie o vedem la tot pasul: maşini parcate alandala, gunoi aruncat la întâmplare – pe stradă, pe spaţiul verde, pe plajă.
Un locuitor al oraşului Eforie a vrut să tragă un semnal de alarmă şi totodată să bată obrazul celor certaţi cu bunul simţ şi a postat pe Tik-Tok filmuleţe cu el pe plajă, în timp ce strângea gunoiele lăsate în urmă de anumiţi indivizi: „Rog toţi românii care vin pe plajă să nu mai facă aşa… Vă place?” – a comentat bărbatul, arătând în imaginile video PET-uri strânse de pe plajă, cutii, ambalaje, ba chiar şi măşti.


























