Adminsitrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare de cod galben de ceață, valabil luni, 22 februarie a.c., în intervalul orar 7.45- 10.00, în județele Constanța și Tulcea, zona continentală.
Se vor semnala local ceață care determină scăderea vizibilității sub 200 m, izolat sub 50 m, ce va favoriza, în funcție și de condițiile locale, formarea ghețușului.



























