Operatorii de plaje, rămași fără baruri, au chemat Apele Române în instanță

Au început să curgă procesele! Plajele litoralului românesc s-au schimbat la față, odată cu noua ordine făcută de reprezentanții Administrației Bazinale de Apă Dobrogea Litoral (ABADL), dar, totodată, au început să curgă și procesele în instanță. Practic, operatorii de plaje, care au fost somați să-și demonteze barurile construite undeva la limita legii, s-au adresat instanței, … Continuă lectura Operatorii de plaje, rămași fără baruri, au chemat Apele Române în instanță