Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică (DSP) Constanța anunță marți, 1 martie a.c., că la secțiile Terapie Intensivă din unitățile spitalicești suport COVID din județ sunt 29 de paturi libere.
Prin urmare sunt ocupate 32 de paturi ATI de către bolnavii COVID-19 din județul Constanța.
Potrivit DSP, la Spitalul Județean Constanța sunt libere 8 paturi din totalul de 27, la Spitalul Mangalia sunt 4 paturi libere din cele 9, la Spitalul Medgidia sunt disponibile 7 paturi din 15, la Unitatea Mobilă Medgidia sunt libere toate cele 10 paturi existente.
L.M.



























