Echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea au intervenit, duminică, în Eforie Sud.
Stația de Pompieri Tuzla a fost solicitată să intervină pentru salvarea unui cățel blocat într-o canalizare din stațiunea Eforie Sud. Animalul, din rasa Pitbull, era orb și plin de căpușe.
Militarii au luat legătura cu reprezentanții adăpostului Doggy Land din Techirghiol, care au venit imediat și l-au preluat. Cățelul, extrem de blând și cuminte, se află, acum, în grija lor.
V.I.



























