Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 5 Poliție, la data de 1 mai a.c., au desfășurat o acțiune pentru prevenirea faptelor comise cu violență, precum și a traficului de droguri sau substanțe interzise, în cartierele Anda, CET, Medeea și Km 4-5.
În urma activităților desfășurate, polițiștii au aplicat 6 sancțiuni contravenționale la Legea 61/1991, în valoare totală de 3.000 de lei.
La data de 1 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Medgidia au desfășurat o acțiune pentru menținerea climatului de ordine și suguranță publică și combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere.
În urma activităților desfășurate, polițiștii au aplicat 7 sancțiuni contravenționale la O.U.G. 195/2002, în valoare totală de aproximativ 2.000 de lei.
L.B.




























