Început de an cu ghinion pentru o tânără de 25 de ani din Valu lui Traian. Aceasta a fost condamnată, recent, de Judecătoria Constanța, la o pedeapsă cu închisoarea, pentru furt.
Polițiști din cadrul Postului de Poliție Valu lui Traian au identificat, vineri, 1 ianuarie, o femeie de 25 de ani, pe numele căreia Judecătoria Constanța a emis un mandat de executare a pedepsei de 3 ani de închisoare, pentru comiterea infracțiunii de furt. Persoana în cauză a fost escortată și încarcerată în Penitenciarul Poarta Albă.
D.A.



























