Paul Goma a fost răpus, la Paris, la vârsta de 84 de ani, de noul coronavirus. Dezvăluirea a fost făcută de Mariana Sipoș, biografa marelui scriitor.
”În urma unui mesaj primit din Franța, cu regret si mare durere anunț plecarea dintre noi a marelui scriitor și disident Paul Goma, în noaptea din 24 spre 25 martie 2020. Paul Goma era internat din 18 martie la spitalul La Pitie Salpetriere, în urma constatării infectării cu virusul ucigaș, anunţă stripesurse.ro



























