Echipajele de prim ajutor au fost solicitate, joi, în jurul prânzului, în zona centrului comercial Tom, unde s-a produs un accident rutier.
Potrivit informațiilor, 3 autoturisme au intrat în coliziune, pe bulevardul Tomis. În urma coliziunii au fost rănite două persoane. La fața locului au fost mobilizate două echipaje ISU de la Detașamentul Fripis, respectiv: o autospecială de stingere și un echipaj SMURD B2, dar și o ambulanță SAJ.
La sosirea echipajelor, cele două persoane erau conștiente și cooperante. Acestea au primit îngrijiri medicale.
D.A.



























