Pompierii militari ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Delta” al județului Tulcea, au fost alertați, duminică, în jurul orei 13:30, cu privire la producerea unui accident rutier în localitatea Nicolae Bălcescu. Un autoturism în care se aflau 4 persoane (un bărbat și 3 femei), a intrat intr-un stâlp.
Către locul indicat de apelant, au fost direcționate două echipaje de pompieri, o autospecială de stingere și o autospecială de descarcerare.
Nu a fost nevoie de intervenția echipajului de descarcerare, cele 4 victime reușind să iasă singure din autoturism.
Echipajele de intervenție s-au asigurat ca mașina nu prezintă pericol de incendiu.
În urma accidentului, au rezultat 4 victime (un bărbat și trei femei).
Una dintre victimele de sex feminin a fost preluată de elicopterul SMURD Constanța, iar celalalte au fost preluate de echipajele SAJ și transportate la Spitalul Județean Tulcea.
D.A.



























