Cadrele medicale de pe ambulanță au fost solicitate să intervină, duminică, în jurul orei 14:00, în cazul unui accident rutier soldat cu o victimă.
Potrivit ISU, este vorba despre o coliziune între două autoturisme, la intersecția străzilor Chiliei și Făgetului, din municipiul Constanța. O persoană a fost rănită și a avut nevoie de îngrijiri medicale. La sosirea echipajelor, aceasta era conștientă și cooperantă.
D.A.



























