Echipajele de prim-ajutor au fost solicitate, miercuri dimineață, în jurul orei 9:00, pentru a interveni la un accident rutier, la Mangalia.
Potrivit informațiilor, accidentul s-a produs în zona Școlii Nr. 1, unde un biciclist a fost acroșat de un autoturism. La fața locului au intervenit un echipaj SAJ B2 și un Smurd B. Acesta a fost evaluat medical la fața locului și se pare că nu a fost rănit, însă a făcut o criză hipertensivă.
D.A.



























