Un accident rutier a avut loc în dimineața de duminică, 31 decembrie, pe DN2A, la ieșire din Nicolae Bălcescu spre Dorobanțu. În coliziune au fost implicate un microbuz și un tractor.
În urma impactului, microbuzul s-a răstuant.
La fața locului au intervenit militarii din cadrul ISU Dobrogea, echipaje SMURD și SAJ.
Se pare că trei persoane sunt rănite.
Update: 5 persoane din microbuz au fost evaluate medical, iar o singură femeie a fost transportată la spital.
Update 2: Ce spun reprezentanții IPJ Constanța
„La data de 31 decembrie a.c., în jurul orei 08.30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la faptul pe DN 2A, la intrarea în comuna Nicolae Bălcescu, s-a produs un accident rutier. Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că impactul s-ar fi produs între un microbuz de transport persoane și un tractor. Din primele informații rezultă ca în microbuz s-ar fi aflat 4 călători, unul dintre aceștia fiind rănit ușor. Cercetarea la fața locului este în curs de desfășurare. Din cauza accidentului rutier, traficul în zonă se desfășoară pe o singură bandă„, au spus reprezentanții IPJ Constanța.
L.B.



























