În urma publicării de către FOCUS PRESS a articolului privind existența unei posibile agresiuni în care s-a folosit un cuțit în toaleta Școlii Gimnaziale nr. 8 din Constanța, conducerea ISJ Constanța și reprezentanții IPJ Constanța s-au sesizat și au dispus verificări.
Inspectori școlari și polițiști au fost prezenți luni dimineață la Școala Gimnazială numărul 8 din municipiul Constanța.
„Au fost inspectorii de sector din cadrul ISJ Constanța, un reprezentant al IPJ Constanța, Serviciul Criminalistică și urmează a se stabili dacă a existat sau nu o armă albă“ a precizat inspectorul general, Sorin Mihai.
Acesta a precizat că s-a discutat cu directorul unității de învățământ, și s-a solicitat să se ia legătura cu învățătorii, cu părinții, cu angajații care erau în proximitate. De asemenea, toate aceste date, însoțite de imagini care să poată fi corelate cu incidentul să fie puse la dispoziția ISJ Constanța prin notă de relație.
În funcție de rezultatul anchetatorilor, se va stabili și ce se va stabili ce se va face mai departe.
C.S.


























