O angajată a Administraţiei Bazinale de Apă Dobrogea Litoral a fost confirmată cu coronavirus.
Este vorba despre o angajată care nu a mai venit la muncă de miercurea trecută, când a fost trimisă acasă de şef pentru că nu se simţea bine.
„A sosit acum rezultatul testului, este pozitiv. Opt alţi angajaţi, contacţi direcţi, rămân acasă, în autoizolare, până pe data de 13 august. Noi la ABADL am făcut dezinfecţia şi ne continuăm activitatea”, a declarat, pentru Focus Press, Bogdan Bola, directorul general al ABADL.
A.C.



























