Anton Traian Antoniadis, președintele comunității elene Elpis și candidat la Primăria Constanța, a anunțat luni, 27 iulie, pe rețeaua de socializare Facebook, faptul că Școala Greacă a fost branșată la apă, dar și racordată la rețeaua de distribuție a energiei electrice.
„Prieteni, dacă este luni, să „plouă” cu vești bune? De astăzi dimineață ne-am apucat de curățenie. Scoala Nr. 2, Școala Greacă începe de astăzi să arate, încet-încet a măcar… un loc curat pentru început. Școala are începând de astăzi și curent și branșament la apă. Până la ora la care scriu aceste rânduri s-au scos deja peste 7-8 tone de gunoi, iar ceea ce mai este de scos cred va depăși per total 35-40 de tone. Important este însă că am început și ne vom opri când va dispare și ultima buruiană. Când terminăm vom posta ce am găsit când am preluat și ce este după curățenie. Până atunci…. cu Dumnezeu înainte„, susține Antoniadis.
Citește și:






























