Primăria Constanța face noi pași pentru construirea unui spital nou în municipiu. Administrația locală a primit răspunsul de la Agenția pentru Protecția Mediului din Constanța pentru proiectul „Policlinica Municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou“. Cei de la mediu au considerat că pentru acesta nu este necesară evaluarea impactului asupra mediului.
Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Constanța din Municipiul Constanța, str. Unirii, nr.23, Județul Constanța, în zilele de luni până vineri între orele 09,00-13,00, precum şi la următoarea adresă de internet http://apmct.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunţului pe pagina de internet a APM Constanța.
M.G.



























