Arhiepiscopul Tomisului a împlinit 23 de ani de arhierie. În ziua sărbătorii Intrării Domnului în Ierusalim, Înalt Preasfințitul Părinte Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, a împlinit 23 de ani de arhierie.
Astfel, zilele trecute, Ierarhul, clericii și credincioșii au pornit în procesiune în jurul Catedralei „Sfinții Apostoli Pentru și Pavel” din Constanța. Sfânta Liturghie a fost săvârșită în altarul de vară al lăcașului de cult.
A.V.



























