Polițiștii locali stau pe strada I.G. Duca, ca să nu mai lase șoferii să oprească sau să staționeze, între strada Țepeș Vodă și Bulevardul Mamaia. Deocamdată nu îi amendează.
Polițiștii locali cu atribuții în domeniul circulației pe drumurile publice desfășoară, zilele acestea, o campanie de informare privind circulația rutieră în zona centrală a Constanței, în special pe strada I.G. Duca.
Pe segmentul de drum cuprins între strada Țepeș Vodă și Bulevardul Mamaia, șoferii nu mai pot opri/staționa și de aceea oamenii legii vin în sprijinul acestora, pentru a le aduce la cunoștință noile măsuri instituite.
De săptamâna viitoare, conducătorii auto care nu respectă semnificația indicatoarelor rutiere vor fi sancționați contravențional, cu puncte de amendă și puncte de penalizare.
„Recomandăm participanților la trafic să conducă preventiv și să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră.
Cetățenii sunt rugați să ne semnaleze, în continuare, orice fapte care contravin legislației în vigoare, la numerele de telefon 0241/484.205 și 0341/922 sau la adresa de e-mail politia.locala@primaria-constanta.ro“, transmit reprezentanții Poliției Locale.
V.I.





























