Ca urmare a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 800 mm, de la intersecția bd. Aurel Vlaicu cu Tomis din mun. Constanța, RAJA SA a sistat furnizarea apei potabile, luni, 9 august a.c., în intervalul orar 15.30 – 18.30.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din perimetrul delimitat de: bd. Aurel Vlaicu – bd. Al. Lăpușneanu – bd. Tomis – bd. Aurel Vlaicu, precum și cei arondați punctelor termice aferente.
”Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, transmite RAJA SA.
L.M.



























