Polițiștii constănțeni au fost sesizați că un câine este maltrat și, din păcate, informațiile au fost confirmate la fața locului.
„Un patruped maltratat… așa a fost sesizarea făcută către noi. Din păcate, din primele cercetări rezultă că se confirmă… Proprietarul a fost reținut, pentru 24 de ore.
Șapte câini au fost preluați, astăzi (25 aprilie 2024 – n.r.), de la locuința acestuia, de colegii noștri de la Protecția Animalelor și duși într-un loc unde sunt îngrijiți. Acum sunt în siguranță, iar colegii noștri le-au promis, când și-au luat la revedere, că le vor găsi stăpâni iubitori“, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Constanța.
V.I.





























