Tinerii cu vârsta între 16 și 25 de ani, pasionați de muzică și de industria creativă și iubitori ai distracției sunt așteptați sâmbătă, 23 iulie a.c., la cea mai mare petrecere de trap din oraș, „Bling in the darkness”.
Începând cu ora 20.00, susținători ai comunității locale de artiști underground, iubitori ai muzicii trap și cei activi pe social media, care sunt la curent cu tot ce e nou în industrie sunt așteptați pe plaja Paco Beach din Constanța, pentru a petrece împreună.
Conceptul „Bling in the darkness” a luat naștere din dorința de a susține comunitatea de artiști trap locali și de a îi provoca să facă un pas în față, pentru a-și crește vizibilitatea atât în mediul online, cât și offline. Toți tinerii artiști care vor participa la eveniment sunt la început de drum, având între 200 și 1.64k de abonați pe YouTube.
Evenimentul se va desfășura pe parcursul a două ore și vor participa șapte artiști locali. Fiecare artist va avea la dispoziție 15 minute, iar în momentul de final va introduce pe scenă următorul artist. Artiștii își vor face playlist-urile singuri și vor cânta melodii proprii. Vor urca de scenă: Tehasu, Ciobo, Amon & Anubis, Preda, Georgianes, Cosmo și Loxtor. Biletele la eveniment sunt disponibile și pe iabilet.ro, începând cu data de 1 iulie.
L.M.



























