Chindia – Farul 1-1. Constănțenii rămân neînvinși în campionat de nouă etape și se mențin pe primul loc

0
148
foto cu rol ilustrativ sursa foto: Farul Constanța

Farul Constanța a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în deplasare, cu Chindia Târgoviște, din etapa a 18-a a Superligii de fotbal. În urma acestui rezultat, Farul rămâne liderul campionatului, cu 41 de puncte acumulate. Echipa antrenată de Gheorghe Hagi are nouă partide consecutive fără înfrângere în campionat.

Farul a deschis scorul, în minutul 67, prin Alexi Pitu, în urma unei acțiuni individuale. Gazdele au egalat, în minutul 90, prin golul înscris de Negruț din penalty.

Înaintea partidei, Chindia Târgoviște și Farul erau cele mai în formă echipe din campionat, în ultimele cinci etape.