O cisternă încărcată cu motorină s-a răsturnată, joi dimineață, 1 decembrie a.c., pe DN2 A la intrarea în localitatea Mihail Kogălniceanu, în afara părții carosabile. La fața locului intervin pompierii Detașamentului Palas din cadrul ISU Dobrogea, cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD B2.
După ce a fost evaluat medical la fața locului, șoferul autocisternei a refuzat transportul la spital. La fața locului a rămas o autospecială a ISU Dobrogea deoarece există scurgeri de combustibil pe la capacul cisternei.
C.S.



























