Doar 4 echipe au spus prezent la apelul făcut de AJF Constanța pentru reluarea fotbalului mic din județ, respectiv Liga a V-a și Liga a VI-a.
Astfel AJF Constanța a decis comasarea celor 2 ligi într-una singură, dar odată cu relaxarea restricțiilor din 15 mai ar putea face o nouă catagrafie a echipelor care doresc să reia activitatea competițională și este de așteptat ca numărul formațiilor înscrise să crească exponențial.
Până una alta, prima etapă, programată duminică, oferă duelurile: CS Năvodari Juniori – Lumina (de la ora 11:00) și Dunărea Ciobanu – Flacăra Crucea (de la ora 12:00).
“Ne-a fost dor de fotbal și de competiții. Am așteptat cu nerăbdare acest moment. Clar fizic nu suntem la cel mai înalt nivel, dar sperăm să facem o figură frumoasă și în primul rând să ne bucurăm de fotbal. Așteptăm și alte echipe să se înscrie dar așteptăm și suporterii la stadion, imediat cum acest lucru va fi permis”, a declarat Deniz Curtnazar, președintele celor de la Sharks Lumina.



























