• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
16 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

Continuă să scadă cazurile de COVID-19, în județul Constanța

1 mai, 2021
in Ultima Ora
0
Test pentru depistarea COVID-19

Test pentru depistarea COVID-19

3
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 1 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.056.572 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 992.605 pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.307 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20537362,03
2.Arad23249231,86
3.Argeș26533571,36
4.Bacău25664321,09
5.Bihor28393412,07
6.Bistrița-Năsăud11583121,36
7.Botoșani13885230,82
8.Brașov42848441,76
9.Brăila12966201,32
10.Buzău12231171,01
11.Caraș-Severin10925201,88
12.Călărași983891,02
13.Cluj56142882,52
14.Constanța42209371,58
15.Covasna823201,95
16.Dâmbovița22127290,89
17.Dolj26064161,08
18.Galați26963201,46
19.Giurgiu1079581,15
20.Gorj910340,43
21.Harghita7948211,17
22.Hunedoara22432241,59
23.Ialomița10584141,19
24.Iași41687231,01
25.Ilfov44283682,52
26.Maramureș2010260,46
27.Mehedinți8070171,06
28.Mureș23298521,76
29.Neamț18340 261,16
30.Olt1425481,09
31.Prahova33970801,71
32.Satu Mare12802180,90
33.Sălaj10696131,53
34.Sibiu25715211,82
35.Suceava23822180,41
36.Teleorman13364181,50
37.Timiș53415461,89
38.Tulcea819491,07
39.Vaslui15703170,61
40.Vâlcea16046281,34
41.Vrancea10394260,95
42.Mun. București1801561322,86
43.Cazuri noi nealocate pe județe

1010*
86
TOTAL1.056.5721.307

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

Tags: cazuri coronavirus constantacazuri covid19Cazuri de coronaviruscazuri noi covidcovid judet constantastiri despre covid
ShareTweetSend
Previous Post

A început desființarea construcțiilor ilegal amplasate pe malul lacului Siutghiol

Next Post

Incidența din municipiul și județul Constanța continuă pe un trend descendent

Alte Stiri

Ultima Ora

Cod galben de CEAȚĂ în județul Constanța! Vizibilitatea poate scădea sub 50 de metri

28 octombrie, 2026
21
Casa de Cultură Întorsura Buzăului. Sursa foto: Primarul Raul Urdă
Ultima Ora

Eveniment de referință pentru cultura română, la Întorsura Buzăului: elitele academice și culturale, reunite de Ziua Cercetătorului și Proiectantului

28 octombrie, 2026
22
sursa foto: capital.ro
Ultima Ora

MAE: Grevă națională în Italia pe 30 octombrie! Transporturile aeriene, feroviare și publice, afectate

28 octombrie, 2026
16
Ultima Ora

Călin Georgescu, arest preventiv prelungit cu încă 30 de zile. Decizia este definitivă

28 octombrie, 2026
139
Ultima Ora

Ordinea de zi a Consiliului Local Municipal, suplimentată cu 6 proiecte

28 octombrie, 2026
102
Ultima Ora

Mesajele transmise de președintele Nicuşor Dan şi de premierul Luca Niculescu, după tragedia feroviară din Spania

28 octombrie, 2026
42
Ultima Ora

Adela Popescu și Tudor Giurgiu vin la Constanța cu „3 zile în septembrie”, la Festivalul Internațional de Film de Comedie

28 octombrie, 2026
48
Ultima Ora

Alexandru Toader a contestat arestul preventiv

28 octombrie, 2026
40
Daniel Georgescu
Ultima Ora

Președintele PSD Constanța, Daniel Georgescu i-a răspuns lui Florin Mitroi, după declarațiile acestuia din ședința de CJ

28 octombrie, 2026
245
Next Post

Incidența din municipiul și județul Constanța continuă pe un trend descendent

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Screenshot

Anunț licitație publică teren extravilan

28 octombrie, 2026
Screenshot

Anunț licitație publică teren extravilan

28 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.