• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
16 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

Continuă să scadă cazurile de COVID-19, în județul Constanța

1 mai, 2021
in Ultima Ora
0
Test pentru depistarea COVID-19

Test pentru depistarea COVID-19

3
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 1 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.056.572 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 992.605 pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.307 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20537362,03
2.Arad23249231,86
3.Argeș26533571,36
4.Bacău25664321,09
5.Bihor28393412,07
6.Bistrița-Năsăud11583121,36
7.Botoșani13885230,82
8.Brașov42848441,76
9.Brăila12966201,32
10.Buzău12231171,01
11.Caraș-Severin10925201,88
12.Călărași983891,02
13.Cluj56142882,52
14.Constanța42209371,58
15.Covasna823201,95
16.Dâmbovița22127290,89
17.Dolj26064161,08
18.Galați26963201,46
19.Giurgiu1079581,15
20.Gorj910340,43
21.Harghita7948211,17
22.Hunedoara22432241,59
23.Ialomița10584141,19
24.Iași41687231,01
25.Ilfov44283682,52
26.Maramureș2010260,46
27.Mehedinți8070171,06
28.Mureș23298521,76
29.Neamț18340 261,16
30.Olt1425481,09
31.Prahova33970801,71
32.Satu Mare12802180,90
33.Sălaj10696131,53
34.Sibiu25715211,82
35.Suceava23822180,41
36.Teleorman13364181,50
37.Timiș53415461,89
38.Tulcea819491,07
39.Vaslui15703170,61
40.Vâlcea16046281,34
41.Vrancea10394260,95
42.Mun. București1801561322,86
43.Cazuri noi nealocate pe județe

1010*
86
TOTAL1.056.5721.307

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

Tags: cazuri coronavirus constantacazuri covid19Cazuri de coronaviruscazuri noi covidcovid judet constantastiri despre covid
ShareTweetSend
Previous Post

A început desființarea construcțiilor ilegal amplasate pe malul lacului Siutghiol

Next Post

Incidența din municipiul și județul Constanța continuă pe un trend descendent

Alte Stiri

CNE Cernavodă
Ultima Ora

Un reactor de la Cernavodă ar putea fi repornit în noiembrie

28 octombrie, 2026
0
Sursă foto: X
Ultima Ora

O elevă de la o școală din Sectorul 1, trimisă în judecată după ce și-a agresat profesoara

28 octombrie, 2026
4
IMAGO
Ultima Ora

Mărturie din trenurile groazei: „N-o să uit niciodată cum luau pulsul unui băiat, să vadă dacă mai e viu”. Țipete, flăcări și morți

28 octombrie, 2026
23
Ultima Ora

Angajați ai unei firme de transport din București, suspectați că furau combustibil din autobuze. Zece persoane, vizate de percheziții

28 octombrie, 2026
14
Ultima Ora

Trupa byron sărbătorește 20 de ani de activitate printr-un turneu aniversar ce ajunge pe 5 noiembrie în Constanța, la Doors Club

28 octombrie, 2026
11
shutterstock
Ultima Ora

Peste 36.000 de studenți vor primi burse sociale de 925 de lei, printr-o cofinanțare de la bugetul de stat și din fonduri europene

28 octombrie, 2026
19
Moraru Benone
Ultima Ora

Primarul din Slănic Moldova a fost reținut pentru luare de mită

28 octombrie, 2026
36
Sursa foto: gov.ro
Ultima Ora

Șeful AEP, despre recuperarea celor 14 milioane de lei de la PNL: „Am revenit la ANAF”

28 octombrie, 2026
26
Ultima Ora

O femeie de 51 de ani din Dolj, omorâtă în bătaie de concubin. Bărbatul a lovit-o cu pumnii și picioarele

28 octombrie, 2026
22
Next Post

Incidența din municipiul și județul Constanța continuă pe un trend descendent

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

CNE Cernavodă

Un reactor de la Cernavodă ar putea fi repornit în noiembrie

28 octombrie, 2026
Sursă foto: X

O elevă de la o școală din Sectorul 1, trimisă în judecată după ce și-a agresat profesoara

28 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.