Crin Antonescu, propunerea coaliției PSD-PNL-UDRM-minorități pentru alegerile prezidențiale 2025, a spus că el nu a făcut vreun demers să obțină candidatura, însă a acceptat propunerea Coaliției deoarece România se află într-o situație complicată.
”După niște contacte, nu pot să le spun discuții, neoficiale cu lideri ai coaliției, ieri-dimineață, am avut o întâlnire la Guvern cu președinții celor trei partide și liderul minorităților. Dânșii și-au exprimat convingerea că eu sunt o soluție pe care ei ar dori să o susțină. Eu nu am solicitat această candidatură, eu nu am făcut niciun demers de vreun privind această candidatură, am înțeles că aceasta este opinia lor. Cred și eu că este o situație politică foarte complicată. În fața acestie propuneri, eu nu m-am dat la o parte și am acceptat-o”, a declarat Crin Antonescu, la Digi 24.
M.G.



























