CS Medgidia a învins la limită, scor 30-29, pe CSU Pitești

0
34

CS Medgidia a învins la limită, scor 30-29, pe CSU Pitești, în etapa cu numărul 14 din divizia A la handbal masculin, seria B, ultima din returul sezonului regulat.

Meciul, unul interzis cardiacilor, a fost cu mult peste nivelul ligii secunde. La pauză CSU Pitești a avut un gol avans (14-15), dar în repriza secundă CS Medgidia a jucat fără greșeală și a întors rezultatul în favoarea ei.

CSU Pitești putea pleca cu un egal de la Medgidia, dar a ratat ultimul atac,iar elevii lui Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga s-au impus cu 30-29. Succesul i-a adus Medgidiei primul loc în clasament după ce a făcut rocadă chiar cu adversara din week-end.

Medgidia termină sezonul regulat pe locul întâi cu 36 de puncte și un golaveraj pozitiv 458 la 386, având cel mai bun atac din serie!! Pentru CS Medgidia urmează acum play-off-ul, care va debuta la începutul anului viitor.