Termoficare Constanța informează că, începând cu dimineața zilei de vineri, 25.10.2024, va demara procedura tehnologică de începere a furnizării energiei termice pentru încălzire în municipiul Constanța.
De sâmbătă dimineață, 26.10.2024, Termoficare Constanța va furniza căldură către toți consumatorii racordați la sistemul centralizat.
Cu această ocazie, consumatorii sunt rugați să se asigure că instalațiile termice din locuințe sunt aerisite și nu prezintă neetanșeități.
Pentru sesizări cu privire la disfuncționalitatea instalațiilor, consumatorii pot apela Dispeceratul Termoficare Constanța, la numerele de telefon 0241/616.792 și 0341/461.000, în program non-stop.
V.I.



























