Debut ratat pentru Rednic: Viitorul a terminat la egalitate, 1-1, cu Chindia Târgovişte

0
203

Debut cu stângul pentru Mircea Rednic pe banca celor de la Viitorul Constanța. Echipa de la malul mării a terminat la egalitate, scor 1 la 1, în deplasare contra Chindiei Târgoviște.

Viitorul a început bine și în minutul 14 Iancu a deschis scorul după un șut deviat de Martac. Chindia nu a resimțit prea tare șocul, iar în minutul 37 Popa scăpat singur este faultat de Cojocaru, iar portarul Viitorului vede direct roșu. Apoi practic meciul a curs într-o singură direcție. În minutul 64 Florea a reușit egalarea după o pasă inspirată a lui Neguț, pentru ca gazdele să forțeze victoria. În minutul 88 Martac a trimis în transversală din nici 3 metri, iar Viitorul se poate considera norocoasă cu punctul câștigat.