• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
14 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Monden

Destinația Mamaia Constanța, concluzii după prima participare la Bursa Internațională de Turism – ITB Berlin

08/03/2024
in Monden
0
63
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Trei zile alături de tour operatori din Europa și din lume, cu multe parteneriate și schimburi de experiențe care vor aduce destinației Mamaia Constanța atât turiștii potriviți, cât și promovarea pe care o merită. Sunt pe scurt concluziile Bursei Internaționale de Turism – ITB Berlin din acest an, care a reunit la standul României 38 de co-expozanti reprezentând regiuni și orașe diverse.

Germania se află printre țările emițătoare de turiști străini în România. Potrivit datelor Institutului Național de Statistică, turiștii germani au reprezentat 10.40% din totalul turiștilor străini care ne-au vizitat țara în 2023.

„Turiștii germani sunt dornici de experiențe diverse în România, iar litoralul românesc îi așteaptă cu fel și fel de evenimente pe perioada verii. OMD Mamaia Constanța va organiza anul acesta în luna iulie un info trip destinat partenerilor media și tour operatorilor care doresc să includă stațiunea Mamaia în pachete turistice. Vom scoate în evidență atracțiile culturale, dar și excursiile din afara stațiunii Mamaia și a orașului Constanța, pentru că nemții sunt pasionați de drumeții și ieșiri în natură. Fiecare țară are un anumit specific în materie de dorințe ale turiștilor, iar OMD Mamaia Constanța va face tot posibilul să promoveze și să includă în pachete turistice tot ceea ce destinația noastră are de oferit. Vara aceasta vom avea în stațiunea Mamaia câțiva tour operatori europeni și parteneri media din Polonia, Italia și Marea Britanie care vor vizita destinația noastră pentru ca ulterior să ne includă atât în campanii de promovare, cât și în cataloage de prezentare turistice. Suntem încântați de cum am fost primiți la Berlin și vrem ca în sezonul 2025 să se vadă tot efortul depus prin participarea la aceste evenimente internaționale de profil, menite să pună destinația Mamaia Constanța pe harta lumii”, a declarat George Măndilă, Președintele Organizației de Management al Destinației Mamaia Constanța.

În ultima zi a ITB Berlin reprezentanții OMD Mamaia Constanța au participat la evenimentul Donausalon, aflat la a IX-a ediție, care a avut ca scop prezentarea țărilor din SUERD și scoaterea în evidență a strategiei UE din regiunea Dunării către mediul diplomatic și autoritățile din Germania. Croația, Ungaria, România, Serbia, Bosnia și Republica Moldova sunt câteva dintre țările care au prezentat degustări de produse tradiționale și băuturi specifice fiecărei țări. La Strategia UE pentru Regiunea Dunării participă paisprezece state: nouă state membre UE (Austria, România, Bulgaria, Cehia, Croaţia, Germania – ca stat federal prin landurile Baden-Württemberg şi Bavaria – Slovacia, Slovenia, Ungaria) şi cinci state ne-membre UE (Bosnia-Herţegovina, Muntenegru, Serbia, Republica Moldova şi Ucraina).

M.G.

Tags: ConstanţaFocus Pressomd mamaia constantastiriTarg turism berlin
ShareTweetSend
Previous Post

Se asfaltează carosabilul pe strada Pictor Nicolae Grigorescu din cartierul Anadalchioi

Next Post

Din cauza unei avarii, o zonă a Constanței a rămas fără apă caldă și fără căldură

Alte Stiri

Monden

Food Truck Festival ajunge în acest week-end la Constanța!

22/05/2025
250
Monden

Sărbătorește Copilăria la VIVO!​

22/05/2025
23
Monden

Crinu Danu, patronul restaurantului Marco Polo, la WAVE RADIO: „Pun și suflet în ceea ce fac. Totul a fost construit în jurul bunului simț”

20/05/2025
1.8k
Monden

Asociația Dobrogea de Patrimoniu și reprezentanții etniilor din Dobrogea organizează evenimentul cultural „Ziua Constanței Multietnice”

20/05/2025
61
Jador. FOTO: Facebook
Monden

INML a confirmat că Jador conducea drogat

19/05/2025
461
Monden

Valuri de sănătate și mișcare la malul mării: OMD Mamaia Constanța, partener oficial al Maratonului Nisipului 2025

16/05/2025
87
Monden

Cazinoul din Constanța își redeschide porțile! Accesul la spectacole se face pe bază de rezervare

16/05/2025
984
Festivalul Piraților 2025
Monden

A început Festivalul Piraților, cel mai important din Delta Dunării!

15/05/2025
100
Monden

Festivalul Tradițiilor și Gastronomiei Pescărești, la a III-a ediție

15/05/2025
228
Next Post

Din cauza unei avarii, o zonă a Constanței a rămas fără apă caldă și fără căldură

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

SUNTEM LIVE
Rămâi conectat cu ultimele ştiri şi informaţii din Constanţa

FocusAds

Fresh-Media.ro

Creative Design & Web Design

https://fresh-media.ro

Wave Radio

Wave Radio aduce un amestec unic de sunete, de la muzică la emisiuni.

https://waveradio.ro
FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

RAJA: Intervenție în punctul termic 140 de pe strada Cișmelei din Constanța

23/05/2025
Imagine cu rol ilustrativ

EXCLUSIV! Orori în familie: bărbat din Medgidia, anchetat de DIICOT pentru fapte grave comise asupra fiicei sale minore

23/05/2025
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2025 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2025 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.