Ministerul Afacerilor Interne (MAI) a premiat primele trei prefecturi, cele mai performante, pentru activitățile desfășurate în cursul anului 2023, în domeniul Afacerilor Externe, Schengen și Relații Internaționale.
„Am avut bucuria să înmânez, în numele doamnei secretar de stat Aneta Matei, diplomele, colegelor noastre care gestionează acest domeniu, Elena Tănase și Anca Epure.
Felicitări, suntem mândri de voi! Mai ales, că nu putem concepe, astăzi, securitatea și bunăstarea în România fără Europa și fără valorile euroatlantice“, a declarat prefectul Constanței, Silviu Coșa.
A.V.



























