Două tramvaie s-au ciocnit frontal într-o intersecție din Capitală, duminică, 24 decembrie a.c. Cei doi vatmani și un călător au fost răniți și au fost transportați la spital.
Din primele informații, se pare că unul dintre tramvaiea deraiat și l-a lovit frontal pe cel de-al doilea, car evenea din sens opus.
STB a anunțat că traficul este blocat la intersecția Soseaua Ștefan cel Mare cu stradaLizeanu, din cauza unui eveniment de circulație, scrie digi24.ro
„Pentru preluarea fluxului de calatori s-a infiintat linia naveta 601, de la Bucur Obor, pana la Gara Basarab”, a transmis compania de transport public. Directorul general al STB, Daniel Istrate, a declarat că din primele informații ar fi vorba despre o eroare umană, dar așteaptă finalizarea anchetei.
L.M.


























