Echipajele de intervenție ale Serviciului Județean de Ambulanță (SAJ) au intervenit de peste 300 de ori, de 1 mai, la diferite cazuri înregistrate în tot județul Constanța.
Un număr de 96 de solicitări, din totalul de 303 intervenții, au fost înregistrate numai la nivelul municipiului Constanța, iar în 179 de cazuri a fost necesară tranportarea pacienților la spital. Potrivit reprezentanților SAJ, au predominat pacienți cu cefalee, vărsături, tulburări de echilibru și dureri abdominale. Toate aceste cazuri au avut loc în intervalul 1 mai, ora 05:00 – 2 mai, ora 5:00.
D.A.



























